Rendeld meg az összes hozzávalót azonnal a receptből
Alapanyagok
- 1 kg feketekagyló
- 1 db vöröshagyma
- 1 db édeskömény
- 1 csokor friss petrezselyem
Konyhai alapanyagok
- 50 g vaj
- 200 ml főzőtejszín
- 1 csipet só
Előkészítés
- 1A kagylókat tegyük egy tál hideg vízbe, és mindegyiket alaposan tisztítsuk meg. Amelyik nyitva van és érintésre nem záródik be, azt dobjuk ki.
- 2A vöröshagymát pucoljuk meg és vágjuk finomra. Az édesköményt tisztítsuk meg, vágjuk félbe, majd szeleteljük vékony csíkokra. A petrezselymet vágjuk durvára.
Főzés
- 1Egy lábasban magas lángon olvasszuk fel a vajat, majd pároljuk üvegesre rajta a hagymát és az édesköményt. Sózzuk meg, adjuk hozzá a kagylókat, és fedjük le.
- 2Másfél perc után öntsük hozzá a tejszínt és 200 ml vizet. Fedjük le újra, és pároljuk további 3,5 percig.
- 3Vegyük le a tűzről, és keverjük bele a felaprított petrezselymet. Tálaljuk azonnal, például ropogós bagettel.
Kifli tipp
Csak azokat a kagylókat fogyasszuk el, amelyek a főzés során kinyíltak!
Kifli Kukták
Tálalja frissen sült, ropogós bagettel vagy kovászos kenyérrel, hogy egyetlen csepp se vesszen kárba a fenséges tejszínes mártásból!

