Navigáció kihagyása
4 adagok
Rychlovka
Új

Rendeld meg az összes hozzávalót azonnal a receptből

Hozzávalók

  • 500 g félzsíros túró
  • 100 ml habtejszín 31%
  • 1 db vaníliarúd
  • 40 g nyírfacukor vagy kristálycukor

Elkészítés

  • 1
    Tegyük a túrót, a tejszínt és a cukrot egy turmixgépbe. A vaníliarudat vágjuk félbe hosszában, kaparjuk ki a magvait, és adjuk a többi hozzávalóhoz.
  • 2
    Turmixoljuk az egészet simára és krémesre.
  • 3
    Öntsük a masszát fagylaltgépbe, és járassuk kb. 30 percig. Az elkészült fagylaltot azonnal tálalhatjuk tálkákban vagy tölcsérben.
  • 4
    Ha nincs fagylaltgépünk, öntsük a keveréket egy rozsdamentes acéltálba, and tegyük a fagyasztóba. Fagyasztás közben 20-30 percenként vegyük ki, és alaposan keverjük át a széleitől a közepe felé haladva. Ismételjük ezt addig, amíg a fagylalt el nem éri a kívánt állagot. Tálalás előtt hagyjuk egy kicsit felengedni.
Kifli Kukták
Tálaláskor díszíthetjük friss bogyós gyümölcsökkel vagy egy kevés reszelt citromhéjjal a még frissítőbb ízért.

Hozzávalók