Rendeld meg az összes hozzávalót azonnal a receptből
PANNA COTTA
- 10 g Lapzselatin
- 400 g Habtejszín min. 31%
- 130 g Kristálycukor
- 1 db Vaníliarúd
EPERÖNTET
- 270 g Eper
- 10 g Vaníliás cukor
- 10 g Étkezési keményítő
- 30 ml Eperszirup
- 1 marék Friss menta
Elkészítés
- 1A zselatinlapokat áztassuk egy tál hideg vízbe.
- 2A vaníliarudat vágjuk ketté hosszában, és egy kés hegyével kaparjuk ki belőle a magokat.
- 3A tejszínt öntsük egy lábasba, és melegítsük majdnem forráspontig – gőzölögjön, de ne forrjon fel. Vegyük le a tűzről. Adjuk hozzá a cukrot, a vanília magjait és a rudat is, keverjük el, majd hagyjuk hűlni 70–80 °C-ra.
- 4A zselatint nyomkodjuk ki, és adjuk a meleg tejszínhez. Kézi habverővel alaposan keverjük el, majd finom szitán szűrjük át az előkészített tálkákba. Hagyjuk a hűtőben dermedni legalább 4 órán át.
- 5Az epret tisztítsuk meg és vágjuk negyedekbe.
- 6Kevés vizet keverjünk el a cukorral és a keményítővel, majd lassú tűzön forraljuk össze egy lábasban. Öntsük hozzá az eperszirupot, keverjük el, és adjuk hozzá a felvágott epret. Forgassuk össze, majd hagyjuk kihűlni.
- 7Tálaláskor borítsuk a panna cottát egy tányérra, kanalazzuk mellé az epres öntetet, és díszítsük friss mentával.
Kifli tipp
Az elkészítéshez 4 darab kb. 9 cm átmérőjű tálkára és egy konyhai hőmérőre lesz szükséged.
Tálalás előtt mártsd a tálkákat egy pillanatra forró vízbe, így a panna cotta könnyebben kijön majd belőlük.
Ha lágyabb állagot szeretnél, és nem akarod tányérra borítani, használj csak 5 g zselatint, és töltsd a krémet poharakba. Ebben az esetben hagyd a poharakban kihűlni, és tálald közvetlenül belőlük az eperrel a tetején.

