Toszkán orzo saláta | Olasz tésztás gabonatál
(0)
25 min
Gyors

Kifli Kukták
Klasszikus toszkán hangulatú, laktató nyári saláta al dente orzo tésztával, lédús koktélparadicsommal, krémes mini mozzarellával, ropogós fenyőmaggal és friss bazsalikommal. Gyors, színes és tökéletes vegetáriánus főétel.
Hozzávalók
Elkészítési módszer
Előkészítés és főzés
Forralj fel bőséges mennyiségű sós vizet egy lábasban, majd főzd ki az orzo tésztát a csomagoláson található utasítás szerint al dente állagúra (kb. 8–9 perc). Szűrd le, öblítsd át hideg vízzel, és csepegtesd le alaposan.
A koktélparadicsomokat mosd meg és vágd félbe. A mini mozzarellákat és az olívabogyókat csepegtesd le, a fenyőmagot pedig egy száraz serpenyőben alacsony lángon 2-3 perc alatt pirítsd aranybarnára, majd tedd félre hűlni.
Összeállítás és tálalás
Egy nagy salátástálban keverd össze az extra szűz olívaolajat, a balzsamecetet, a sót és a frissen őrölt fekete borsot egy finom dresszinggé.
Séftipp
Ha még gazdagabb ízvilágra vágysz, a koktélparadicsomok felét 200 °C-os sütőben 10 perc alatt meg is sütheted az olívaolajjal, így karamellizált, intenzív édes ízt kapnak a salátában.
Előre is elkészíthető: a saláta a hűtőben lefedve 2 napig kiválóan eláll, a rukkolát és a fenyőmagot azonban érdemes csak közvetlenül tálalás előtt hozzáadni, hogy ropogósak maradjanak.
Fedezd fel
Ajánljuk még
Összes megjelenítéseGörögdinnye saláta feta sajttal
Kifli KuktákFriss gyümölcssaláta mézzel és dióval
Kifli KuktákVegyes saláta babbal és sajttal
Kifli KuktákNyári gyümölcssaláta lime-os öntettel
Kifli KuktákLencsesaláta sült karfiollal
Kifli KuktákTavaszi retek saláta tojással
Kifli Kukták












































































































