Savanyított zöldségek | Ropogós házi savanyúság
(0)
40 min
Egy órán belül

Kifli Kukták
Készítsen otthon ropogós, színpompós savanyított zöldségeket! Ez az egyszerű recept tökéletes módja annak, hogy friss zellert, sárgarépát és céklát tartósítsunk egy ízletes, fűszeres felöntőlében. Kiváló köret sültek mellé, vagy akár önmagában is egészséges nassolnivaló.
Hozzávalók
Elkészítési módszer
Hozzávalók áttekintése
- 1500 g zellergumó
- 100 g vöröshagyma
- 150 g sárgarépa
- 300 g kígyóuborka
- 170 g cékla
- 500 ml fehérborecet
- 500 g kristálycukor
- 50 g mustármag
A zöldségek előkészítése
Az uborkát alaposan mossuk meg és szárítsuk meg. A többi zöldséget (zeller, sárgarépa, hagyma, cékla) hámozzuk meg, majd vágjuk kb. 2 mm vastag szeletekre. A különböző zöldségfajtákat rétegezzük tiszta, jól záródó befőttesüvegekbe.
A felöntőlé elkészítése és pácolás
Egy lábasban keverjük össze a felöntőlé hozzávalóit (ecet, cukor, mustármag) 500 ml vízzel, és forraljuk fel. Vegyük le a tűzről, és hagyjuk állni 30 percig, majd alaposan keverjük meg.
A még meleg felöntőlevet szűrjük át egy szűrőn, és öntsük a zöldségekkel teli üvegekbe, hogy teljesen elfedje őket. Zárjuk le az üvegeket, tegyük hűtőbe, és hagyjuk érni legalább 36 órán át tálalás előtt.
Fedezd fel
Ajánljuk még
Összes megjelenítéseRopogós édesburgonya hasábok lime-héjjal
Kifli KuktákPárolt spenót friss levelekből
Kifli KuktákSavanyított káposzta almával és tormával
Kifli Kukták





















































