
Gnocchi paradicsomszósszal és csirkével
35 min

Kifli Kukták
Hozzávalók
Elkészítési módszer
Egy nagyobb serpenyőben hevítsd fel az olajat alacsony lángon. Ezután növeld a hőt közepes-erős fokozatra, add hozzá a felkockázott csirkemellet, és pirítsd 7–8 percig, amíg a hús kifehéredik. Vedd ki a csirkét a serpenyőből, vedd lejjebb a lángot közepesre, és párold a finomra vágott hagymát 5–6 percig.
Add hozzá a babérlevelet, a kakukkfüvet, az oregánót, az aprított petrezselymet és a zúzott fokhagymát. Pirítsd 1–2 percig, majd öntsd fel a darabolt paradicsommal. A konzervdobozokat ne dobd ki, töltsd meg vízzel, és azt is öntsd a serpenyőbe.
Főzd a paradicsomos mártást kb. 15 percig erős lángon. Ezután vedd lejjebb a hőt közepesre, tedd vissza a csirkehúst, add hozzá a cukrot, és főzd további 5 percig. Végül add hozzá a gnocchit, a parmezánt, a sót és a borsot, majd főzd 8–10 percig (vagy a csomagoláson jelzett ideig), időnként megkeverve, hogy a gnocchi ne ragadjon le.