Vegán csicseriborsó tészta krémes paprikaszósszal
(0)
30 min
Egy órán belül

Kifli Kukták
Ez a krémes, vegán tésztaétel igazi vitaminbomba, amely a sült kaliforniai paprika édességét ötvözi a kesudió selymességével. A csicseriborsó tészta és a ropogós csicseriborsó szemek gondoskodnak a magas fehérjetartalomról, míg a sörélesztőpehely sajtra emlékeztető, telt ízt kölcsönöz a szósznak. Gyors, egészséges és gluténmentes ebéd vagy vacsora, amely 30 perc alatt az asztalra kerül.
Hozzávalók
Elkészítési módszer
A csicseriborsó tésztát tegyük forrásban lévő sós vízbe, és főzzük kb. 9 percig (vagy a csomagoláson található utasítás szerint), amíg al dente állagú nem lesz.
Egy serpenyőben hevítsük fel az olívaolajat. Adjuk hozzá a finomra aprított fokhagymát és a csíkokra vágott kaliforniai paprikát. Pirítsuk közepes lángon kb. 5 percig, amíg a paprika megpuhul and enyhén megpirul. Vegyük le a tűzről.
A sült paprikacsíkok kb. 3/4-ét tegyük turmixgépbe. Adjuk hozzá a kesudiót, a sörélesztőpelyhet, a sót, a frissen facsart citromlevet és kb. 180 ml vizet (használhatunk a tészta főzővizéből is a gazdagabb ízért).
Séftipp
Ha még krémesebb szószt szeretne, áztassa be a kesudiót forró vízbe 15 percre a turmixolás előtt.
A sörélesztőpehely helyettesíthető vegán parmezánnal is a tálaláskor.
Tápértékek
Ajánljuk még
Összes megjelenítéseSütőtökös gnocchi chilivel és zsályával
Kifli KuktákKrémes gombás tészta | Gyors vacsora
Kifli KuktákGnocchi Bolognese mozzarellával
Kifli KuktákZöld avokádós tészta
Kifli Kukták







































































