Rendeld meg az összes hozzávalót azonnal a receptből
HOZZÁVALÓK
- 1 kg marha (osso bucco)
- 400 g borjúcombfilé
- 4 db (kb. 600 g) vöröshagyma
- 1 fej fokhagyma
- 1 fahéjrúd
- 2 db csillagánizs
- 1 kanál koriandermag
- 100 g gyömbér
- Egy kis csokor korianderzöld
- Egy kis csokor újhagyma
- 1 csomag rizsmetélt
- 1 friss chilipaprika
- Szemes bors
- 2 kanál halszósz
- 2 kanál világos szójaszósz
- 1 kanál chiliszósz
- 2 db lime
Az elérhető kínálat a tartózkodási helytől függ. Kérjük, add meg a címed, hogy lásd, mi érhető el nálad.
ELKÉSZÍTÉS
- 1A csontos marhalábszárat (osso bucco) forrásban lévő vízbe dobjuk és 5 percig forraljuk, hogy később szép tiszta levest kapjunk.
- 2Ezután kivesszük, leöblítjük és 3 liter hideg vízben feltesszük főni. Egy óra után hozzáadjuk a borjúcombot is egészben.
- 3Közben egy száraz serpenyőben megpirítjuk sorban a fűszereket, majd a félbevágott gyömbért, a félbevágott hagymát és egy félbevágott fej fokhagymát is szép sötétbarnára.
- 4A fűszereket és a zöldségeket is hozzáadjuk a folyamatosan lehabozott leveshez.
- 5Hozzáöntjük a halszószt és szójaszószt, majd ellenőrizzük a sósságát, ha kell, korrigáljuk. Egy kanál barnacukrot is adjunk hozzá.
- 6Ha megfőttek a húsok, a legjobb, ha kicsit hűlnek a levesben, majd ezután szűrjük le, így elkerülhető, hogy a forró hús a levesből kivéve kiszáradjon. A lé mennyisége a végén legalább két liter legyen négy főre, ha szükséges, főzés közben pótoljuk.
- 7A kihűlt húsokat vékonyra szeleteljük.
- 8A rizsmetéltet a csomagoláson jelzett módon elkészítjük.
- 9Az újhagymát és a koriandert felvágjuk, a lime-ot cikkekre vágjuk.
- 10A tányér aljára a forró rizsmetélt kerül, erre a szeletelt húsok, majd rámerjük a forró levest. A tetejére friss koriandert, újhagymát, esetleg babcsírát és mentát is szórhatunk.
- 11Mellé egy cikk lime, chiliszósz és chilis ecetben marinált, vékonyra szeletelt fokhagyma a tradicionális kiegészítő.
Kifli tipp
A levest tradicionálisan marhacsontokból és marhahúsból főzik egész éjszaka, így Vietnámban már reggeltől fogyasztják a helyiek. Megpróbálhatunk hajszálvékonyra szeletelt nyers marhahátszínt is tenni a tányérba, ami a forró levestől készül el. Marhahús helyett sertésből, csirkéből, sőt kacsából, illetve ezek keverékéből is elkészíthető a leves. A lényeg a lassú forralás.
Pataky Péter
Péter az ízes magyar klasszikusok mellett szívesen kalandozik a világ ezerízű játszóterén is.
Jelenleg séfként, éttermi tanácsadóként, főzőműsorokban és egy sous vide húsüzem résztulajdonosaként kamatoztatja tudását. Kóstold meg finomságait!